reklama w zarabiaj.net o nas zarabianie przez internet - kontakt
zarabianie przez net - strona g3�� praca - niusy mapa zarabiaj.net nasze zarabianie - o naszym serwisie Forum Virtual-Cash praca w internecie - linki i bannery
zarabianie
praca w domumaile
pracainne
telepracasurfbary
praca w internecieprogramy partnerskie
zarabianiebukmacherstwo
reklama
get-paid
pracaaktualności
telepracatelepraca - podstawy
praca w domubanki get-paidowca
zarabianie w internecieranking firm
zarabianiezapłaciły nam...
telepracaczarna lista oszustów
e-zarabianiekonkursy
praca przez internetfelietony
serwis zarabiaj.net
zarabianie w internecieo nas
telepracanasze forum
praca w domureklama u nas
praca w interneciemapa serwisu
zarabianielinki
pracakatalog
zobacz:
oferta
linki
Chelsea Londyn
IBAN
Robert Kubica
Prizee gry online
Praca
Banki
Dlaczego... Klamm, czyli między Einsteinem a Owidiuszem
klamm

Wszyscy wiedzą, że coś się nie da zrobić,
i wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da
i on właśnie to coś robi.

Albert Einstein

      Słowa Alberta Einsteina, który w taki właśnie sposób odpowiadał na pytanie jak powstają wynalazki, można by śmiało zastosować także w świecie get-paidu, który znany jest z gwiazd jednego sezonu. Ich światło płonie jasno, jak przy reakcji termojądrowej, po czym okazuje się, że im większa była gwiazda, tym szybciej zmieniła się w czarną dziurę, lub po spektakularnym wybuchu Super Nowej pozostał stygnący, wątły karzeł.

      Zarabianiem w internecie poprzez odbieranie płatnych maile, odświeżanie stron, płatne surfowanie po reklamach, interesują się głównie ludzie młodzi, często bardzo młodzi, traktując je jako ciekawą zabawę, sposób zdobycia pierwszych własnych pieniędzy, ćwiczenie językowe, poznanie nowych przyjaciół.

      Zainteresowanie zwykle mija szybko, większość z niego wyrasta. Niektórzy wciągają się bardziej, tworząc własne firmy. Bardziej przedsiębiorczy a często jeszcze nie mający kręgosłupa moralnego, zakładają z góry szybki zysk i jeszcze szybszą z nim ucieczkę, inni nie podoławszy zamiarom i przeliczywszy się z siłami, po prostu stopniowo porzucają swe firmy i zawiedzionych użytkowników. Ot, choćby nie tak dawna era scamów, której prekursorem był nasz rodak. Get-paid przechodzi kolejne metamorfozy, utwierdzając w przekonaniu, że żadna firma gptr nie jest w stanie utrzymać się długo ani wykroczyć poza granice tego światka.
Jest jednak firma stanowiąca wyjątek od tej reguły.
Klamm.de.

Cóż jest takiego w tej firmie, że istnieje ona tak długo, ciesząc się coraz większą popularnością i niewątpliwym szacunkiem?
Zwyczajnie. Po prostu znalazł się ktoś, kto nie wiedział, że w gptr nie da się stworzyć uczciwej, stabilnej firmy i stworzył precedens.

      Twórcą jest dziewiętnastoletni wówczas Lucas Klamm, dziś dwudziestopięcioletni informatyk. Założył ją w październiku 1999 roku, sygnując własnym nazwiskiem.

strona autorki felietonu:
klamm
Klamm - ciąg dalszy...
      Klamm.de jest firmą niemiecką, już od blisko sześciu lat istniejącą na rynku internetowego zarabiania. Istnieje całkowicie legalnie, jest wpisany do rejestrów i posiada identyfikator do podatku obrotowego USt-IdNr: DE213945121.
Firma szybko podbiła serca europejskich get-paidowców stając się rynkową potęgą i prezentując poziom godny podziwu, mogący służyć nie tylko za wzór przedsiębiorczości, ale i dbałości o użytkownika. Od początku jest otwarta dla wszystkich i nigdy nie było w nim przejawów szowinizmu czy dyskryminacji którejkolwiek z nacji, co jest częstym zjawiskiem w gptr.
Z roku na rok firma się rozrasta, licząc na dzień dzisiejszy około 160.000 użytkowników.

      Zadziwiająca jest tu rozpiętość wiekowa - od kilkunastolatków, do seniorów powyżej pięćdziesiątego roku życia. Wnioskować zatem można, że firma służy nie tylko zarabianiu, ale stanowi swego rodzaju klub, bo trudno uwierzyć, że przeciętny niemiecki czterdziestolatek klika dla pięciu euro stanowiące minimum wypłaty.

      Klamm.de dorobił się własnego forum, na którym spotyka się kilka tysięcy użytkowników wymieniających poglądy, a także drużyny SETI@klamm zajmującej się szukaniem sygnałów pozaziemskich cywilizacji.
Największą jednak zaletą i dowodem stabilności Klamm.de jest jego wieloletnia wypłacalność i wzorowe, wręcz drobiazgowe prowadzenie księgowości, a także stały marketing zapewniający ciągłość pracy. Klamm.de dawno wykroczył poza granice get paidu, o czym inne firmy, zwłaszcza polskie, mogą jedynie pomarzyć..
Klamm.de dba także o stały rozwój firmy i pozyskiwanie nowych użytkowników, nie skąpiąc na to środków.
RefContest (RefRally), który odbył się w pierwszym kwartale 2005 roku, jest najlepszym tego dowodem. Nie ma drugiej takiej firmy, która mogłaby się pokusić o przeznaczenie na taki cel takiego funduszu. Ogólna pula nagród wyniosła 2000 euro, przy czym nagroda za zajęcie pierwszego miejsca stanowiła połowę tej puli.

      Jednym z najciekawszych pomysłów Klamm.de było wprowadzenie i spopularyzowanie lose, wynagrodzenia punktowego, które stało się wirtualną walutą w niemieckich systemach.
Z biegiem czasu Klamm.de stał się bazą-matką dla firm klammopochodnych, których powstało mnóstwo w oparciu o struktury bazy, a wiec banki, firmy, kasyna, gry lose itp.
Klamm.de skupia je, pośrednicząc w transferze tej wymiernej w wartości waluty. I chociaż wartość jej waha się, a ostatnio spadła, Klamm.de z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a znając przedsiębiorczość firmy można oczekiwać, że jeszcze niejednym mile nas zaskoczy.

Okazuje się, że jednak można.
Szkoda, że nie zawsze i nie wszędzie.
Obserwując ostatnie wydarzenia w polskim gptr , stagnację lub upadki firm, aukcje na Allegro można nabawić się depresji i kompleksów. Jest takie znane powiedzenie Polak potrafi.
Czy rzeczywiście? Patrząc na polski rynek można mieć poważne co do tego wątpliwości.
Czego brakuje polskim firmom i ich twórcom? Umiejętności, wytrwałości, wzorców? Zastanówmy się nad tym, zanim wybuchnie kolejna Super-Nowa.


Video meliora proboque, deteriora sequor
(widzę i pochwalam to, co lepsze, ale idę za tym, co gorsze)

Owidiusz (Publius Ovidius Naso)

anta


Autorką niniejszego felietonu jest anta,
koniecznie odwiedź
jej stronę!

felietony

» Pozycjonowanie stron
» Dlaczego nie... Logomedia ?
» Dlaczego... Klamm ?
» YourPTR - mistrz chaosu ?
» Złamany grosz a piramidy nad wisłą
» Nie kradnij - o istocie plagiatu
» Ortografia w get-paid

subskrypcja
Twój e-mail:

reklama


stat4u

Praca w domu i internecie, zarabiaj.net 2002-2005 all rights reserved reklama | o nas | kontakt